R-20F (rozgałęźnik przeciwprzepięciowy)

Układ ochronny rozgałęźnika został wyposażony w podwójny warystor, który jest urządzeniem pochłaniającym energię fali przepięciowej. Dodatkowo w systemie ochrony przeciwprzepięciowej zastosowano dwa urządzenia wyładowcze (z każdego bieguna sieci do przewodu ochronnego, uziemiającego), które odprowadzają energię impulsu fali przepięciowej do ziemi. Dzięki temu energia fali przeciwprzepięciowej jest po części skutecznie tłumiona w systemie, a po części odprowadzana do ziemi za pośrednictwem elementów wyładowczych – iskrowników. Taki system zabezpieczenia praktycznie nie jest stosowany w powszechnych na rynku rozgałęźnikach, czy listwach zabezpieczających.
Dodatkowa zaleta rozgałęźnika R-20F, której nie posiadają inne wyroby jest funkcja sygnalizacji działania systemu ochrony. Rozgałęźnik wyposażony jest w dwa sygnalizatory optyczne (diody LED). Sygnalizator czerwony wskazuje obecność napięcia w gnieździe rozgałęźnika, natomiast sygnalizator zielony mówi o sprawności systemu ochronnego.
Ochrona przed niszczącą energią przepięć jest koniecznością nie tylko w przypadku urządzeń typowo elektronicznych (TV, DVD, komputery, itp.).
W obecnym czasie praktycznie wszystkie urządzenia AGD (pralki, lodówki, kuchnie elektryczne itd.) wyposażone są w elektroniczne układy sterujące i z tego powodu wymagają ochrony przeciwprzepięciowej.
Rozgałęźnik R-20F z racji gabarytów, funkcjonalności i opisanych wcześniej zalet, nadaje się idealnie do tego celu. Wystarczy włożyć jego wtyczkę do gniazda sieciowego, a do jego gniazda wtyczkę przewodu sieciowego sprzętu, który chcemy chronić.

Jego dane znamionowe pozwalają na przyłączenie praktycznie każdego urządzenia domowego, nawet grzejników:

  • Moc – absorpcja energii 140J
  • czas reakcji < 25ns
  • odporność na udar prądowy 5kA (5000A) 8/20μs
Do pobrania
Karty katalogowe